Pożyczki gotówkowe dla młodych osób

Drukuj

Pożyczki gotówkowe dla młodych osób to specyficzny typ zobowiązania finansowego. Warto wiedzieć, że młode osoby bardzo często są odtrącane przez banki, które dosyć rygorystycznie podchodzą do kwestii związanych z udzielaniem kredytów i pożyczek gotówkowych. Bardzo często młode osoby są zbyt ryzykowną grupą klientów dla banków i mogą mieć spore kłopoty z uzyskaniem dobrego finansowania.

Pożyczki gotówkowe dla młodych – dlaczego może być aż tyle kłopotów?

Pożyczki gotówkowe dla młodych to nietypowe produkty. Pierwszym problemem, z jakim mogą zderzyć się młodzi przyszli kredytobiorcy szukający taniego zobowiązania finansowego, będzie przede wszystkim to, że w większości przypadków młode osoby nie mają dobrej zdolności kredytowej, lub po prostu nie posiadają żadnej historii kredytowej.

To duży problem dla banków, które właśnie na podstawie historii kredytowej oraz zdolności kredytowej analizują swoisty poziom zaufania wobec konkretnego pożyczkobiorcy. Im zdolność kredytowa wyższa, tym lepsze kredyt może uzyskać. Zdolność kredytowa jest budowana na podstawie osiąganych zarobków i posiadanych długów i jest niczym innym, jak zdolnością do bezpiecznego wzięcia kredytu.

Historia kredytowa to natomiast nic innego jak historia zadłużenia. Młode osoby, które jeszcze nigdy nie korzystały z żadnych sposobów na zadłużenie, mogą mieć spore problemu z dobrą historią kredytową, zdolnością kredytową, a w konsekwencji uzyskaniem dobrego kredytu gotówkowego, czy pożyczki gotówkowej. W najgorszej sytuacji, w grę wchodzą nierzadko drogie chwilówki bez BIK, czego zdecydowanie nie polecamy.

W celu znalezienia najlepszej pożyczki online warto skorzystać z rankingu chwilówek dostępnego na FinansowymSupermarkecie.

Pożyczki gotówkowe w bankach  dla młodych osób – co warto wiedzieć?

Jesteś młodą osobą i zastanawiasz się, jak zaciągnąć tanią pożyczkę gotówkową. Zacznijmy od tego, że idealna pożyczka gotówkowa nie istnieje. Pomimo wielu zachwalających reklam, ostateczne warunki zależą od indywidualnej decyzji kredytowej i kropka. Naprawdę. Bank dokona tego na podstawie poziomu zobowiązania, wymaganego okresu finansowania oraz analizy wiarygodności kredytowej i wiarygodności potencjalnego wnioskodawcy.

Nawet jeśli widzisz, że masz przed sobą super tanią ofertę, to i tak będzie ona na koniec układana indywidualnie. Jeśli masz słabą historię kredytową i jesteś młodą osobą, to spodziewaj się słabego kredytu.

Dlaczego bankowa pożyczka gotówkowa jest taka ciężka?

Oceniając ryzyko kredytowe, banki są zawsze przygotowane na najgorszy scenariusz.  Im niższe ryzyko, tym niższe koszty kredytu. W rezultacie istniejący klient instytucji finansowej często może oczekiwać bardziej atrakcyjnych warunków finansowania, ponieważ bank ma wgląd w historię swojego rachunku ROR, rachunku oszczędnościowego lub rachunku kredytowego. Wydaje się, że nie jest to wielka sprawa, ale jest to istotna informacja o pożyczce gotówkową i musisz zdawać sobie z tego sprawę przed zaciągnięciem pożyczki gotówkowej w banku.

Jeśli jesteś młodą osobą i nigdy nie korzystałeś z oferty banku, to będziesz szczegółowiej badany/W przypadku wyższych kwot rachunek zysków i strat nie jest wystarczający, ale wymagane jest zaświadczenie o dochodach od pracodawcy. Bank sprawdza również zdolność kredytową potencjalnego klienta. Brak wiarygodności kredytowej lub informacji o opóźnionej spłacie istniejących zobowiązań ma negatywny wpływ na koszt pożyczki.

Czemu historia kredytowa jest tak ważna? I co ma do tego BIK?

Informacje o wiarygodności kredytowej osoby pochodzą z systemu rejestru bankowego prowadzonego przez Związek Banków Polskich i Biuro Informacji Kredytowej. BIK zapewnia informacje o istniejących pożyczkach i kredytach (w tym kartach kredytowych i limitach kont), które zostały zaciągnięte przez banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowe i kasy oszczędnościowo-kredytowe.

Z dokumentacji BIK instytucja finansowa uczy się, w jaki sposób obsługiwana była obsługa długu konkretnego pożyczkobiorcy w przeszłości, co ciekawet - od momentu złożenia wniosku o pożyczkę, aż do pełnej jej pełnej spłaty. Dane dotyczące spłaconej pożyczki w razie problemu są przechowywane przez okres do 5 lat. A więc jest to niezbyt dobra informacja dla osób, które w przeszłości miały problem ze spłatą pożyczki gotówkowej i są młode. No cóż.

Nie tylko BIK. Liczy się też BIG

Kolejnym tematem jest przegląd potencjalnego kredytobiorcy w rejestrach biura informacyjnego, w którym dostępne są informacje na temat długów dostawców mediów (energii elektrycznej, gazu, wody) oraz firm z wielu innych sektorów. Duża liczba przedsiębiorców współpracuje z BIG, który rejestruje swoich dłużników w swoich rejestrach i bada potencjalnych kontrahentów.

Negatywna wzmianka w BIG zostanie usunięty dopiero po rozstrzygnięciu roszczenia, a osoba składająca wniosek o wpis dłużnika do rejestru powinna podać odpowiednie informacje. Dlatego warto przejrzeć dane udostępnione przez BIG przed złożeniem wniosku kredytowego.

Zdolność kredytowa a pożyczka gotówkowa

Zdolność kredytowa to zupełnie inna kwestia. Czym jest, do czego służy i czemu jest tak ważna w przypadku ubiegania się o pożyczkę gotówkową? Aby to ustalić, wierzyciel porównuje dochód wierzyciela z pożyczki z jego wydatkami. Obejmuje to zarówno wydatki stałe jak i koszty utrzymania, które każdy bank wycenia według indywidualnych zasad i zobowiązań umownych, np. pożyczki. Na rachunku znajdują się również limity karty kredytowej lub debetowej.

Pożyczka podlega oczywiście przekroczeniu dochodu powyżej kwoty raty, którą klient spłaciłby, gdyby odzyskał pożyczkę na proponowanych warunkach (kwota pożyczki i okres spłaty). Im bardziej stabilny wydaje się strumień dochodów klienta, tym większa jest nadwyżka przychodów nad wydatkami, tym większa szansa na atrakcyjne warunki kredytu. Przed złożeniem wniosku o pożyczkę gotówkową warto niepotrzebnie ograniczyć swoje konto lub karty kredytowe lub przynajmniej zmniejszyć ich kwotę.

Gdzie szukać taniej pożyczki gotówkowej?

Jeśli jesteś osobą młodą i szukasz taniej pożyczki gotówkowej, sprawdź wiele rankingów pożyczek gotówkowych. Tego typu zestawienia tworzy spora liczba porównywarek finansowych, serwisów finansowych, a także innych stron internetowych. Jeśli nie masz szans na uzyskanie pożyczki gotówkowej oferowanej przez bank, to sprawdź, gdzie czekają na Ciebie tanie pożyczki pozabankowe. Jeśli nie potrzebujesz dużej kwoty, to wiedz, że na rynku są dostępne darmowe pożyczki online dla nowych klientów. Serdecznie polecamy.