Obecnie w dalszym ciągu wielu Polaków wyjeżdża za granicę, przy czym mowa nie tylko o wyjazdach na wakacje, ale przede wszystkim o emigracji do pracy. Niektórzy pracują bezpośrednio w innym kraju, w zagranicznych firmach, inni z kolei mieszkają w Polsce, ale dla firm z innych krajów, w wyniku czego zarabiają w walucie innej niż złoty. Mnóstwo z tych osób zastanawia się, czy w takiej sytuacji kredyt gotówkowy dla pracujących za granicą 2020 jest możliwy. Czy da się wówczas zaciągnąć zobowiązanie w polskim banku oraz w polskiej walucie?

  Czy można otrzymać kredyt gotówkowy dla pracujących za granicą 2020?

  Kredyt gotówkowy dla pracujących za granicą to zmora wielu osób. Przede wszystkim tyczy się to tych, którzy wyjechali do innego kraju, ale mają zamiar wrócić do Polski, gdzie tak naprawdę prowadzą swoje życie, mają rodziny itd. Takie osoby chcą z reguły zarobić na lepszy start, ale jednocześnie nie chcą zwlekać z zakupem mieszkania, remontem domu czy nabyciem nowego auta, by mieć do czego wrócić. Wydatki zawsze się znajdą, ale środki finansowe na te cele już niekoniecznie. W związku z tym warto sprawdzić, czy da się zaciągnąć kredyt dla pracujących za granicą oraz jak to zrobić.

  Pierwszą kwestią, którą należy poruszyć jest tak zwana Rekomendacja S, która ogranicza polskie banki w udzielaniu kredytów osobom zarabiającym w walucie innej niż złoty. Na szczęście nie jest to nie do przeskoczenia. Przykładem jest tu waluta euro, która jest dość uprzywilejowana. Co ciekawe, nawet jeśli dana osoba zarabia w obcej walucie, istnieje pewien sposób na obejście tej zasady. Wystarczy wówczas zaciągnąć zobowiązanie z drugą osobą, która zarabia w złotych. Niestety, warto wspomnieć, że tacy klienci musza wykazać się znacznie większą zdolnością kredytową i dokładniejszym udokumentowaniu swoich dochodów. Nie jest to jednak nic dziwnego, ponieważ bank dużo ryzykuje udzielając kredytu na dochody spoza Polski. Co ciekawe, mimo iż przelicznik euro na złotówki jest uznawany raczej za korzystny, wcale nie musi przekładać się to na zdolność kredytową.

  Kredyt gotówkowy dla pracujących za granicą 2020 – jakie są warunki uzyskania?

  Na początku należy wskazać, że kredyt dla osoby pracującej za granicą charakteryzuje się inną stopą procentową aniżeli kredyt dla kogoś, kto zarabia w walucie polskiej, co oczywiście dla kredytobiorców jest mało korzystne i dość ryzykowne, jeśli mówimy o spłacie. Banki po prostu restrykcyjnie podchodzą do przeliczania zdolności kredytowej, na przykład pod względem długości ciągłości zatrudnienia. Widoczne różnice są także w aspekcie wkładu własnego, gdyż w przypadku zarobków w walucie innej niż złoty kwota ta sięga nawet do 40% wartości nieruchomości, choć im wyższy wkład własny, tym łatwiej później spłacić kredyt.

  Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu w polskim banku przy pracy za granicą należy przygotować odpowiednie dokumenty oraz zaświadczenia, w tym umowę o pracę czy kontrakt, a także ewentualne tłumaczenie tych dokumentów przez tłumacza przysięgłego. Warto dodać, że zanim będzie się wnioskować o taki kredyt, należy przepracować u aktualnego pracodawcy przynajmniej 6 miesięcy. Ponadto trzeba koniecznie przygotować dokument tożsamości, a czasem wymagany jest paszport. Oczywiście nie można przy tym zapomnieć o zaświadczeniu o dochodach, przy czym środki nie mogą pochodzić z działalności gospodarczej. Dodatkowym potwierdzeniem jest złożenie wykazu wpłat na konto bankowe z okresu minimum 6 miesięcy (w zależności od banku) oraz zeznanie podatkowe. Istotne będzie też tu potwierdzenie zameldowania w Polsce, choć nie wszystkie banki będą od nas tego wymagać.

  Z całą pewnością sama procedura starania się o kredyt gotówkowy dla osób pracujących za granicą jest o wiele dłuższa i bardziej skomplikowana niż w sytuacji, gdy potencjalny kredytobiorca zarabia w Polsce. Nie obejdzie się tu oczywiście bez sprawdzania historii kredytowej czy raportu wydawanego przez Biuro Informacji Kredytowej. Do tego dochodzi jeszcze fakt, iż okres kredytowania nie jest tak imponujący jak w standardowym przypadku, bowiem można zaciągnąć kredyt z reguły na maksymalnie 20 lat. Mimo że otrzymanie takiej pomocy ze strony banku nie jest wcale łatwe i bywa naprawdę czasochłonne, niemniej jednak czasem jest to jedyna szansa na to, aby zacząć znowu układać sobie życie w Polsce, na przykład inwestując w dom. Początkowo procedura może wydawać się trudna, aczkolwiek skoro istnieją takie możliwości to nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować z nich skorzystać.

  Kredyt gotówkowy dla pracujących za granicą 2020 – w jakich bankach można otrzymać?

  Jeśli chodzi o banki, które udzielają kredytów dla osób pracujących za granicą to ich lista nie jest oczywiście nazbyt długa, niemniej jednak takowe instytucje finansowe istnieją. Wśród banków z takimi usługami znajdziemy między innymi PKO BP i Alior Bank. Warto jednak wiedzieć, że dana oferta może nie być dostępna we wszystkich krajach, stąd też najlepiej na bieżąco sprawdzać to, co proponują banki.

  Pożyczki gotówkowe dla młodych osób to specyficzny typ zobowiązania finansowego. Warto wiedzieć, że młode osoby bardzo często są odtrącane przez banki, które dosyć rygorystycznie podchodzą do kwestii związanych z udzielaniem kredytów i pożyczek gotówkowych. Bardzo często młode osoby są zbyt ryzykowną grupą klientów dla banków i mogą mieć spore kłopoty z uzyskaniem dobrego finansowania.

  Pożyczki gotówkowe dla młodych – dlaczego może być aż tyle kłopotów?

  Pożyczki gotówkowe dla młodych to nietypowe produkty. Pierwszym problemem, z jakim mogą zderzyć się młodzi przyszli kredytobiorcy szukający taniego zobowiązania finansowego, będzie przede wszystkim to, że w większości przypadków młode osoby nie mają dobrej zdolności kredytowej, lub po prostu nie posiadają żadnej historii kredytowej.

  To duży problem dla banków, które właśnie na podstawie historii kredytowej oraz zdolności kredytowej analizują swoisty poziom zaufania wobec konkretnego pożyczkobiorcy. Im zdolność kredytowa wyższa, tym lepsze kredyt może uzyskać. Zdolność kredytowa jest budowana na podstawie osiąganych zarobków i posiadanych długów i jest niczym innym, jak zdolnością do bezpiecznego wzięcia kredytu.

  Historia kredytowa to natomiast nic innego jak historia zadłużenia. Młode osoby, które jeszcze nigdy nie korzystały z żadnych sposobów na zadłużenie, mogą mieć spore problemu z dobrą historią kredytową, zdolnością kredytową, a w konsekwencji uzyskaniem dobrego kredytu gotówkowego, czy pożyczki gotówkowej. W najgorszej sytuacji, w grę wchodzą nierzadko drogie chwilówki bez BIK, czego zdecydowanie nie polecamy.

  W celu znalezienia najlepszej pożyczki online warto skorzystać z rankingu chwilówek dostępnego na FinansowymSupermarkecie.

  Pożyczki gotówkowe w bankach  dla młodych osób – co warto wiedzieć?

  Jesteś młodą osobą i zastanawiasz się, jak zaciągnąć tanią pożyczkę gotówkową. Zacznijmy od tego, że idealna pożyczka gotówkowa nie istnieje. Pomimo wielu zachwalających reklam, ostateczne warunki zależą od indywidualnej decyzji kredytowej i kropka. Naprawdę. Bank dokona tego na podstawie poziomu zobowiązania, wymaganego okresu finansowania oraz analizy wiarygodności kredytowej i wiarygodności potencjalnego wnioskodawcy.

  Nawet jeśli widzisz, że masz przed sobą super tanią ofertę, to i tak będzie ona na koniec układana indywidualnie. Jeśli masz słabą historię kredytową i jesteś młodą osobą, to spodziewaj się słabego kredytu.

  Dlaczego bankowa pożyczka gotówkowa jest taka ciężka?

  Oceniając ryzyko kredytowe, banki są zawsze przygotowane na najgorszy scenariusz.  Im niższe ryzyko, tym niższe koszty kredytu. W rezultacie istniejący klient instytucji finansowej często może oczekiwać bardziej atrakcyjnych warunków finansowania, ponieważ bank ma wgląd w historię swojego rachunku ROR, rachunku oszczędnościowego lub rachunku kredytowego. Wydaje się, że nie jest to wielka sprawa, ale jest to istotna informacja o pożyczce gotówkową i musisz zdawać sobie z tego sprawę przed zaciągnięciem pożyczki gotówkowej w banku.

  Jeśli jesteś młodą osobą i nigdy nie korzystałeś z oferty banku, to będziesz szczegółowiej badany/W przypadku wyższych kwot rachunek zysków i strat nie jest wystarczający, ale wymagane jest zaświadczenie o dochodach od pracodawcy. Bank sprawdza również zdolność kredytową potencjalnego klienta. Brak wiarygodności kredytowej lub informacji o opóźnionej spłacie istniejących zobowiązań ma negatywny wpływ na koszt pożyczki.

  Czemu historia kredytowa jest tak ważna? I co ma do tego BIK?

  Informacje o wiarygodności kredytowej osoby pochodzą z systemu rejestru bankowego prowadzonego przez Związek Banków Polskich i Biuro Informacji Kredytowej. BIK zapewnia informacje o istniejących pożyczkach i kredytach (w tym kartach kredytowych i limitach kont), które zostały zaciągnięte przez banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowe i kasy oszczędnościowo-kredytowe.

  Z dokumentacji BIK instytucja finansowa uczy się, w jaki sposób obsługiwana była obsługa długu konkretnego pożyczkobiorcy w przeszłości, co ciekawet - od momentu złożenia wniosku o pożyczkę, aż do pełnej jej pełnej spłaty. Dane dotyczące spłaconej pożyczki w razie problemu są przechowywane przez okres do 5 lat. A więc jest to niezbyt dobra informacja dla osób, które w przeszłości miały problem ze spłatą pożyczki gotówkowej i są młode. No cóż.

  Nie tylko BIK. Liczy się też BIG

  Kolejnym tematem jest przegląd potencjalnego kredytobiorcy w rejestrach biura informacyjnego, w którym dostępne są informacje na temat długów dostawców mediów (energii elektrycznej, gazu, wody) oraz firm z wielu innych sektorów. Duża liczba przedsiębiorców współpracuje z BIG, który rejestruje swoich dłużników w swoich rejestrach i bada potencjalnych kontrahentów.

  Negatywna wzmianka w BIG zostanie usunięty dopiero po rozstrzygnięciu roszczenia, a osoba składająca wniosek o wpis dłużnika do rejestru powinna podać odpowiednie informacje. Dlatego warto przejrzeć dane udostępnione przez BIG przed złożeniem wniosku kredytowego.

  Zdolność kredytowa a pożyczka gotówkowa

  Zdolność kredytowa to zupełnie inna kwestia. Czym jest, do czego służy i czemu jest tak ważna w przypadku ubiegania się o pożyczkę gotówkową? Aby to ustalić, wierzyciel porównuje dochód wierzyciela z pożyczki z jego wydatkami. Obejmuje to zarówno wydatki stałe jak i koszty utrzymania, które każdy bank wycenia według indywidualnych zasad i zobowiązań umownych, np. pożyczki. Na rachunku znajdują się również limity karty kredytowej lub debetowej.

  Pożyczka podlega oczywiście przekroczeniu dochodu powyżej kwoty raty, którą klient spłaciłby, gdyby odzyskał pożyczkę na proponowanych warunkach (kwota pożyczki i okres spłaty). Im bardziej stabilny wydaje się strumień dochodów klienta, tym większa jest nadwyżka przychodów nad wydatkami, tym większa szansa na atrakcyjne warunki kredytu. Przed złożeniem wniosku o pożyczkę gotówkową warto niepotrzebnie ograniczyć swoje konto lub karty kredytowe lub przynajmniej zmniejszyć ich kwotę.

  Gdzie szukać taniej pożyczki gotówkowej?

  Jeśli jesteś osobą młodą i szukasz taniej pożyczki gotówkowej, sprawdź wiele rankingów pożyczek gotówkowych. Tego typu zestawienia tworzy spora liczba porównywarek finansowych, serwisów finansowych, a także innych stron internetowych. Jeśli nie masz szans na uzyskanie pożyczki gotówkowej oferowanej przez bank, to sprawdź, gdzie czekają na Ciebie tanie pożyczki pozabankowe. Jeśli nie potrzebujesz dużej kwoty, to wiedz, że na rynku są dostępne darmowe pożyczki online dla nowych klientów. Serdecznie polecamy.

  © 2019 PozyczkiPrzez.Net. Wszystkie prawa zastrzeżone.